Akce

TURNAJE ZÁKLADNÍCH ŠKOL V REŽII BC KOLÍN !

March 19, 2019
Akce klubu

BC Kolín letos pořádá okresní kola školského turnaje v basketbalu. Zatím proběhl turnaj pro dívky 8. – 9. tříd a stejně starých chlapců.

Turnaj dívek se hrál ve středu 13. 3. 2019 na půdě 1. ZŠ a přinesl velmi zajímavá utkání. Zejména finálový souboj přinesl velmi zajímavou podívanou, když se ze dvou skupin a celkových 6 týmu utkaly dva neporažené celky Gymnázia Český Brod a kolínské 7. ZŠ. Zatímco v družstvu Gymnázia Český Brod bylo 5 basketbalistek ze sadských Vos, na straně 7. ZŠ stály jen dvě hráčky mládežnických kategorií BC Kolín. I přes předem daného favorita však vítězství v okresním kole zůstalo v Kolíně, když po prodloužení, do kterého zápas dospěl díky trojce v poslední vteřině základní hrací doby, měly více štěstí reprezentantky kolínské 7.ZŠ. Ty udolaly favorizované soupeřky z Českého Brodu o jediný koš a to zejména díky velmi bojovné obraně. Turnaje se celkově zúčastnilo 6 družstev, které byly rozděleny do dvou skupin. V rámci skupiny se utkal každý s každým a poté se šlo do souboje o umístění. Celkově se turnaje zúčastnilo téměř 60 hráček, na které čekaly věcné ceny, medaile a diplomy.

U chlapeckého turnaje byl scénář podobný. Proběhl v pátek 15. 3. 2019 v Geosan Aréně. Zúčastnilo se ho ale jen 5 družstev a hrálo se systémem každý s každým. Velmi zajímavé výkony předváděla 1. ZŠ, kterou sice reprezentovali jen fotbalisté, ale jasně ukázali, že jsou pohybově nadání i na basketbal, když v každém utkání dokázali být vyrovnanými soupeři a v jednom dokonce slavili vítězství. Celkově turnaj nakonec jasně ovládla ZŠ Mnichovická, která ve finále přehrála ZŠ Kmochova.

Vítězové turnaje postoupili na krajské kolem které se bude konat v Nymburce.

Do konce školního roku se uskuteční ještě dva další turnaje pro děti 6. – 7. tříd.

Pořadí turnaje 8. – 9. tříd dívek:

1. 7. ZŠ Masarykova, Kolín

2. Gymnázium Český Brod

3. ZŠ Mnichovická, Kolín

4. ZŠ Kmochova, Kolín

5. 1. ZŠ Bezručova, Kolín

6. ZŠ Lipanská, Kolín

Pořadí turnaje 8. – 9. tříd chlapců:

1. ZŠ Mnichovická, Kolín

2. ZŠ Kmochova, Kolín

3. 1. ZŠ Bezručova, Kolín

4. ZŠ Lipanská, Kolín

5. 7. ZŠ Masarykova, Kolín