Akce

Trenérský seminář BabyBasket v Kolíně

February 10, 2020
Akce klubu

Tento víkend se v kolínské Geosan Aréně konal trenérský seminář se zaměřením na děti ve věku 8 až 13 let pod vedením Mileny Moulisové a Milana Horáka. Do Kolína zavítalo celkem 17 trenérů z různých koutů republiky, kteří byli vybráni samotnou ČBF. Semináře se taky zúčastnili dva trenéři z našeho klubu, Lucie Vetorová a Lukáš Rovenský.

Sobotní dopolední část patřila Mileně Moulisové a Milanu Horákovi, kteří ukazovali ideální cvičení pro malé děti a na co se v jakém cvičení zaměřit. K ruce měli k dispozici hráče a hráčky z našeho klubu. Jmenovitě to byl Vojta Fučík, Šimon Batelka, Nina Halámková, Anna Ulčová, Laura Šibravová, Natálie tichá, Michaela Kroužilová a Kamila Bečvářová.

Odpolední část už patřila jen a pouze trenérům, kteří si v pěti skupinách museli připravit patnácti minutový trénink s předem určeným tématem. Roli dětí měli na starosti tentokrát trenéři. Po každém “tréninku“ následoval rozbor dané patnáctiminutovky, kde každý trenér okomentoval jak a co se líbilo, popřípadě, co by se mohlo změnit či zlepšit.

Po večeři byla v plánu diskuze u kulatého stolu, kde se řešily všechny možné věci ohledně basketbalu. Ať už to bylo ohledně soustředěních, komunikace s rodiči, o turnajích nebo i o samotných klubech jak fungují.

V neděli dopoledne proběhla další, ale zároveň poslední jednotka, která byla na stejném principu jako sobotní odpolední, kde se vytvořily znova skupinky a ty si měly sestrojit znova trénink na 15 minut. Cílem bylo vymyslet trénink s určitým zaměřením, které ostatní účastnici měli poznat.

Děkujeme Mileně Moulisové, Milanovi Horákovi a Tomášovi Kaprálkovi za uskutečnění této akce a že jsme mohli být jeho součástí. Také děkujeme všem trenérům, kteří se aktivně zúčastnili.