Akce

Odstartoval basketbalový kemp BC Kolín

July 14, 2021
Příměstský kemp

Již po dvanácté otevřel svou náruč pro všechny sportumilovné děti basketbalový kemp BC Kolín. V letošním roce se koná opět ve dvou týdenních cyklech (12.7-16.7 a 19.7.-23.7.). Hlavní organizátoři Lucie Vetorová a David Machač připravili pro více než stovku dětí velmi zajímavý program, včetně účasti odborníků z různých sportovních sfér a VIP hostů.

Foto z kempu naleznete zde

Hlavní základnu má kemp v tréninkovém areálu BC Kolín v Sendražicích, ale využívá i další prostory, vedlejší tréninkové hřiště junior Spartan race a tělocvičnu ZŠ Sendražice. Samozřejmě, připraveno je i záložní řešení v případě krajně nepříznivého počasí. Začátek je každý den v 8:00 a do 14:00 se konají sportovní aktivity, včetně všech možných soutěží a zdokonalovaní dovedností dětí v různých sportech. Děti jsou rozděleny podle věku, i podle jejich sportovního zaměření. Věková skladba od 4 do 15 let je velmi pestrá a pro organizátory i velice náročná, ale na vše jsou nachystáni. Od 14:00 do 16:00 je pro děti připraven volný program, spojený s jejich hlídáním, aby rodiče nemuseli spěchat s jejich vyzvednutím hned ve 14:00. Pro ty nejmenší je připraven odborný dozor, paní učitelka z mateřské školy. Přestože je v názvu uveden „basketbalový“ kemp, nejsou činnosti směřovány jen k basketbalu, protože je určen všem dětem, které si chtějí o prázdninách zasportovat. Mladí nadšenci se tak mohou seznámit třeba s baseballem, softballem, házenou, ragby.. .

Jak je vidět, je to pestrá škála všech možných sportů. Ale basket přece jen  vévodí a snahou organizátorů je, ukázat malým sportovcům krásu tohoto, na světě druhého nejrozšířenějšího, sportu. Na to, aby měly děti hned od začátků tu nejlepší basketbalovou péči, dohlíží paní Milena Moulisová, šéftrenérka dětí a mládeže ČBF a své k tomu jistě přidají i basketbaloví VIP hosté, úspěšný plejer BC Kolín Honza Křivánek, reprezentant a hráč BK JIP Pardubice Kamil Švrdlík a odchovanec nymburského basketu, dnes již člen BK Olomoucko, Rostislav Jirák. Kromě nich zajišťuje odbornou sportovní péči 10 trenérů z celé ČR (Roudnice nad Labem, Prostějov, Brandýs nad Labem, Praha). Jsou mezi nimi i softballové reprezentantky Míša Čurillová a Ema Vodičková. Na basketbalovém kempu BC Kolín nemohou být děti v lepších rukou. O motivaci mají malí účastníci také postaráno, po každé soutěži následuje vyhlášení a samozřejmě i odměnění. Nikdo nepřijde zkrátka ani na závěrečném vyhodnocení.

Mimo jiné obdrží každý účastník na památku tričko věnované firmou Darfin. Protože není možné sportovat o hladu a žízni, naplnění bříšek malých sportovců má na starost Restaurace Vodní svět Kolín a pitný režim, v horkých letních dnech obzvlášť důležitý, zajišťuje pořádající klub. Protože BC Kolín hodlá v této pěkné tradici rozhodně pokračovat, můžeme jen doporučit účast Vašich ratolestí v dalších ročnících, které budou pořádány, stejně jako letos, vždy v prvních týdnech prázdnin. Veškeré podrobnosti se případní zájemci mohou dozvědět s dostatečným předstihem na stránkách www.bckolin.cz.