Akce

Na vánoční sbírce pod taktovkou BC Kolín se vybralo úctyhodných 29 920 korun

December 22, 2018
Basketbalový Maraton

článek na kolinsky.denik.cz

Tradiční vánoční sbírka pro Dětské centrum Kolín a pro sedmiletého Matyáše se uskutečnila ve čtvrtek 20. prosince od 9 do 21 hodin v Geosan aréně v hale Střední odborné školy informatiky a spojů v Kolíně. Díky dvanáctihodinovému vánočnímu basketbalovému maratonu se podařilo nasbírat finanční výtěžek 29 920 korun.

„U předávání byl přítomen i místostarosta Kolína Michael Kašpar. Půlku z výtěžku jsme formou šeku předali malému Matyášovi a druhou půlku Dětskému centru,“ uvedl ředitel BC Kolín Martin Buřič.

„Přispěly i holky ze Zvěřínka, které samy mezi sebou v ženském kolektivu nasbíraly krásných 4 500 korun. Vzhledem k tomu, že dopředu nevěděly pro jakého nemocného človíčka sbírka bude, věnovaly je dětskému centru,“ řekl generální manažer BC Kolín a jeden z hlavních organizátorů Miroslav Sodoma.

Od basketbalového klubu přebrala dárky v podobě maskota klubu medvěda, míče i kalendáře pro nadcházející nový rok 2019 maminka Matyáše, který trpí nekompenzovanou epilepsií, kardiologickým onemocněním a chronickou žilní nedostatečností.

Charitativní událost dvanáctihodinového basketbalového maratonu, která se vždy snaží pomoct těm, co to potřebují, se konala již podeváté.

Na předvánoční události podpořilo sedmiletého Matyáše i kolínské Dětské centrum přes 400 odhodlaných basketbalistů i basketbalistek různých věkových kategorií, kteří byli rozděleni do 28 týmů. „Týmy hrály navzájem proti sobě, svou hrou dokazovaly, že hrají pro Matyáše a Dětské centrum. Po zápase byli hráči vyzváni, aby přispěli na sbírku," dodal Miroslav Sodoma.