Akce

Letní tábor Kalich 2018

August 5, 2018
Letní tábor

Na přelomu měsíců července a srpna se vydali kolínští Medvědi již na 24. letní sportovní tábor, který se uskutečnil v malebné jihočeské krajině u města Kamenice nal Lipou, v táboře pojmenovaném po přilehlém rybníku - Kalich. 

Fotografie: https://bit.ly/2MjSjBR

V sobotu 28. 7. odcestovalo více než 60 dětí a 15 vedoucích dvěma autobusy do 116 kilometrů vzdáleného tábora, kam jsme se vydali již podruhé v řadě. Na úvod se děti vydaly na procházku, aby poznaly krásy okolní krajiny. Po příchodu je čekal tzv. DRAFT, klíčový moment celého tábora, kdy jsou dětí rozděleny do osmi slavných týmů NBA, tento tým reprezentují až do konečného vyvrcholení celotáborové hry, která byla letos inspirována filmem Ztracené město Z a putováním Percyho Fawcetta za objevením bájného města, které má být ukryté hluboko v džungli ...

V rámci celotáborové hry bylo rozdáno celkem 19 sad medailí, 15 za olympiády a lesní hry a 4 za večerní sporty, kterými letos byly fotbal, baseball, házená a v neposlední řadě také basketbal! 

Po týdenním snažení přišlo vyvrcholení v podobě slavnostního vyhlášení výsledků, které se konalo pod otevřeným nebem. K prvenství dovedl svůj tým, Los Angeles Lakers, kapitán Lukáš Vacek. Indiana Pacers kapitána Lukáše Kosíka skončila na celkovém 2. místě a Boston Celtics, který vedl Michal Švarc obsadil bronzový stupínek. 

Na putovní pohár, který zdobí jména vítězů všech uplynulých táborů tak letos přibude štítek se jmény: Lukáš Vacek, Michaela Kosíková, Vojtěch Sýkora, Daniel Štěpar, Viktorie Nechvátalová, Sebastian Kodytek a Klaudie Burdová.

Celý tábor definitivně zakončila diskotéka která vyvrcholila velkolepým ohňostrojem!