Akce

Kolínští basketbalisté podpoří malého Matyáše

December 19, 2018
Basketbalový Maraton

článek na kolinsky.denik.cz

Kolínští basketbalisté budou pomáhat - a společně s nimi nadšenci pro tento sport. Chystá se totiž další vánoční basketbalový maraton; a jak uvedl Miroslav Sodoma, manažer kolínských basketbalistů, letošní ročník bude devátý.

Dvanáctihodinový basketbalový maraton letos již tradičně pomůže kolínskému dětskému centru. Stejně jako vždy i část peněz pomůže konkrétnímu člověku – tentokrát to bude malý Matyáš, který trpí nekompenzovanou epilepsií, kardiologickým onemocněním a CVI – chronickou žilní nedostatečností.

I letos se bude hrát maraton po dobu 12 hodin – a sice ve čtvrtek od 9 do 21 hodin. „Dříve maraton trval i 24 hodin, ale byl problém s obsazením nočních a brzkých ranních hodin – od půlnoci do rána,“ popsal Miroslav Sodoma důvody pro změnu.

Vánoční basketbalisté se tak rozdělí na dva týmy; darované peníze se potom rozdělí mezi dětské centrum a malého Matyáše v poměru podle výsledného skóre po zápasech. Letos se utká zhruba 400 lidí v asi 30 týmech, řekl Miroslav Sodoma.

Vánoční basketbalový maraton vznikl původně tak, že basketbalisté chtěli touto formou pomoci potřebným; následovala potom myšlenka, že by se mohla zapojit veřejnost. Basketbalisté vždy osloví kolínskou nemocnici, zda by doporučila někoho, komu by mohli touto formou pomoci.