Akce

Dětský úsměv a rozzářené oči jsou ta nejlepší odměna.

July 26, 2021
Příměstský kemp

Deset dní plných sportu uplynulo jako voda a 12. ročník basketbalového kempu BC Kolín je minulostí. Stěžejní organizátoři, Lucie Vetorová a David Machač, mohou být se svou prací navýsost spokojeni. Odměnou jim bylo nadšení téměř 120 dětí, a snad ještě důležitější, i velká spokojenost jejich rodičů. Vždyť, co může být pro pořadatele takového kempu lepším vysvědčením, než úsměvná dětská výtka směrem k mamince nebo tatínkovi, že je přijeli vyzvednout příliš brzy, a otázky rodičů, zda se tento kemp bude pořádat i příští rok? Mohou být v klidu, bude. Zatím se nepočítá s jeho rozšířením a rozsah zůstane ve dvou týdnech, ale oba hlavní pořadatelé si věří, že dokáží zabavit ještě více dětí než letos. Nejsou na to sami. Bez svých pomocníků, by to nedokázali zvládnout, takže velký dík si zaslouží také Kateřina Latová (Žirri), Tereza Švachová (Švachy), Kateřina Macháčková (Káťa), Petra Mužíková (Péťa), Tomáš Bukovec (Buky), Honza Veselý (Hanz), František Hubáček (Fanda), Filip Rytina (Fast), Lukáš Rovenský (Roveňák).

Jejich práce začínala mnohem dřív, než v 8:00. Museli vždy připravit všechny sportovací prostory a navíc, každé ráno v městském autobusu č.1 směřujícím od kolínské nemocnice do Sendražic, seděl někdo z nich. A rodiče do něj mohli posadit své ratolesti. Odpadla jim tak starost s ranní dopravou. Když se všichni sešli na basketbalovém hřišti BC Kolín v Sendražicích, začalo se společnou rozcvičkou. Po ní následovaly dva tréninkové bloky, ve kterých byly děti rozděleny podle věku a jejich schopností. Soutěžilo se po vzoru olympiády a nikdo rozhodně nechtěl prohrát. Po obědě musel přijít malý odpočinek, a poté až do konce dne (16:00) se děti mohly věnovat volné zábavě. Hrál se basket, baseball, házená, fotbal, ale na programu bylo také třeba kreslení. O ty nejmenší se postarala paní učitelka z mateřské školy. Žadonění dětí, aby ještě nemusely domů, bylo na denním pořádku. A žádný správný rodič takovou prosbu svému malému sportovci přece neodmítne. Zpestřením pro všechny účastníky byly návštěvy extraligových borců, Honzy Křivánka, Rostislava Jiráka a Kamila Švrdlíka.

foto z kempu ...zde

Pořadatele nezaskočilo ani špatné počasí v některých dnech. Přístřeší jim poskytly Geosan aréna, tělocvična na SPŠ Kolín a dva sály tanečního klubu Crossdance. Jak je vidět, pořádají oddíl BC Kolín byl na vše připraven. Ale nebyl v tom sám. Pomocnou ruku podala i ČBF (Česká basketbalová federace) a také další subjekty.

O stravování se postarala Restaurace Vodní svět Kolín, ceny do soutěží a pamětní trička zajistily firmy Silic Média a Darfin s.r.o., sladkou odměnu připravil Chocoland a.s., a velký dík patří také Bistru u Rendyho. Malí účastníci ukázali, jak jsou šikovní, protože se nikomu nepřihodilo žádné vážnější zranění a sem tam nějaká ta boule, modřina nebo odřenina ke sportu prostě patří.

Hlavní je, že si všechny děti kromě cen odnášejí i spousty nezapomenutelných zážitků. Tak za rok zase na shledanou.