Akce

Bery, maskot BC Kolín, rozpohyboval kolínské děti

June 25, 2021
Akce klubu

V úterý 22.6. se zásluhou basketbalového klubu BC Kolín uskutečnil v areálu Vodního světa „Dětský den s Medvědem“. Jak název napovídá, jednu z hlavních úloh v něm měl stále populárnější maskot kolínských basketbalistů, medvěd Bery. Ale těmi nejdůležitějšími účastníky byly samozřejmě děti. A přišlo si jich zasportovat a zasoutěžit více než 300, od nejmenších batolat až po již zasloužilé školáky. Pořadatelé pro ně připravili deset stanovišť, na kterých měly děti předvést své různé sportovní dovednosti (hod na cíl, střelbu na koš, driblink s míčem, kroket, překážkovou dráhu...).

Malí sportovci dostali při vstupu účastnickou kartičku, do které jim bylo postupně vpisováno absolvování všech úkolů. Po jejich úspěšném dokončení se na kartičce skvělo heslo „bckolin.cz“ (zkrácená podoba hesla internetové stránky BC Kolín www.bckolin.cz) a mohli si ve stánku s cenami vybrat to, co se jim nejvíc zamlouvalo. A že bylo z čeho vybírat. Na to, aby malí sportovci vše úspěšně zvládli, dohlíželi zástupci z řad BC Kolín, hráči Filip Novotný, Filip Somberg a Tomáš Merta, i trenéři Miroslav Sodoma a Filip Rytina. A Bery povzbuzoval a občas si i sám zasoutěžil. Všechny malé účastníky to velmi bavilo a deset úkolů jim bylo málo. Proto v průběhu odpoledne vznikly zcela spontánně ještě dvě soutěže navíc, pěvecká a soutěž v hodu na minikoš s míči tří různých velikostí. Po celou dobu mohli ještě účastníci vyzkoušet dva skákací hrady, nebo se ve fotokoutku nechat zvěčnit s trofejemi  úspěšných basketbalistů z letošní sezóny, bronzovou medailí a poháry za třetí místo v lize a druhé místo v Českém poháru. Nechyběla samozřejmě ani další tradiční součást podobných akcí, pořádaných basketbalovým klubem, stánek Městské policie Kolín.

Tisková mluvčí MP Kolín, Helena Honkiszová si vzájemnou spolupráci velmi pochvaluje: „Už jsme se nemohli dočkat, až po této nelehké době začnou akce pro děti. S BC Kolín spolupracujeme již dlouho a velmi rádi, takže nás potěšilo, když nás pan Sodoma opět oslovil. Děti mají velký zájem o naši činnost a je to vidět na tom, s jakou vervou se vždy pustí do vyplňování testů. Máme připravené tři kategorie, od předškoláků až po zhruba 8. třídu. Samozřejmě, kromě testů, máme pro děti i drobné dárky. A budeme se těšit i na další akce, kterých se moc rádi účastníme.“ Je zřejmé, že dětem po dlouhé koronavirové pauze přišel takovýto, nejen sportovní, zážitek vhod a některým se velmi těžko vysvětlovalo, že vše má svůj začátek, ale i konec. A všichni samozřejmě souhlasně pokyvovali hlavičkami, že příště přijdou zase.

Fotogalerie z Dětského dne zde

Na závěr se sluší poděkovat. Velký dík patří nejen hlavním organizátorům Lucii Vetorové a Davidu Machačovi (který se velmi rychle přemístil z palubovky do organizační struktury BC Kolín), ale i všem zúčastněným trenérům mládeže, hráčkám a přátelům BC, kteří s organizací pomáhali. Nedílnou součástí, bez které by se takováto akce jen velmi těžko uskutečnila jsou též její partneři, město Kolín, advokátní kancelář Buřič, Sadílek a partneři, SMSK, restaurace Vodní svět, Remax a OC FUTURUM. Vzájemná spolupráce mezi OC FUTURUM a BC Kolín je již dlouhodobá a na velmi vysoké úrovni, takže sedá tvrdit, že toto spojení opravdu funguje.

A ještě jeden dík, Berymu, že to takhle hezky vymyslela budeme se všichni těšit, na jeho další nápady.