Akce

Baskeťáci ve škole

November 5, 2018
Akce klubu

Basketbalový klub Kolín pokračuje i v letošní sezóně v projektu „BASKEŤÁCI VE ŠKOLE“.

Kvalifikování kluboví trenéři mládeže společně s hvězdami profesionálního týmu BC GEOSAN Kolín navštěvují jednotlivé základní a mateřské školy, které se do projektu mohou libovolně přihlásit. Kluboví trenéři s hráči pak v rámci speciálních hodin tělocviku přímo ve školách prezentují basketbal všem dětem formou ukázkových tréninkových hodin.

Každé školou povinné dítě si tak může vyzkoušet, jaké to je být basketbalistou a jaké to je se tomuto kolektivnímu sportu aktivně věnovat. „Cílem tohoto projektu je prezentovat přednosti basketbalu dětem a nabídnout jim tak možnost, vyzkoušet si ho. Do projektu se do konce roku zapojí přes 750 dívek a chlapců ze základních a mateřských škol. Chceme je získat pro sport. V našem klubu mohou aktivně trávit volný čas,“ přiblížil cíle projektu prezident basketbalového klubu Martin Buřič. Kolínská mládežnická družstva působí v celorepublikových soutěžích ve všech věkových kategoriích a to jak v chlapeckých, tak v dívčích. 

První letošní vlaštovkou byla účast Medvědů na hodinách tělesné výchovy na 1. ZŠ. Děti si mohly pod dohledem Davida Machače, Alexe Thompsona a klubových trenérů mládeže vyzkoušet základní basketbalové dovednosti. Po úvodním protažení a procvičení základních atletických pohybových dovedností následovala práce s míčem, kde si děti vyzkoušely, jak se přihrává,dribluje a střílí na koš. Celá návštěva pak byla zakončena basketbalovými soutěžemi, ze kterých si malí sportovci odnesli věcné ceny z fanshopu BC GEOSAN Kolín. Nechybělo společné focení. Velmi zajímavým zpestřením je účast zahraničních hráčů, kteří s dětmi zkouší i komunikaci v anglickém jazyce. Ze všech hodin si pak kluci a holky odnesou krom zážitků a věcných cen také prezentační materiály klubu s informacemi o trénincích,kontaktech a náborových akcích.

Další dny se dívkám a chlapcům  věnovali Jiří Šoula, Miloš Pajović, A.J. Walton nebo Petr Šafarčík. Do konce roku se hráči na “jedničce“ představí ještě v mnoha hodinách tělocviku. Následovat budou další školy.