Akce

20. ročník Streetball cupu se vydařil, aneb basketbalová mládež za dva roky nezapomněla

June 22, 2022
Streetball Cup

S mírnými obavami vzhlíželi pořadatelé z basketbalového oddílu BC Kolín k jubilejnímu 20. ročníku Streetball cupu. Stále ještě velmi pomalu se po dvouleté koronavirové pauze rozbíhá veškeré dění a na zájmu veřejnosti je to znát ve všech oblastech. Ale mladí basketbalisté svým nadšením veškeré obavy rozptýlili. Nic nedbali na toto dvouleté zpoždění a parkoviště areálu Vodního světa patřilo v sobotu 18. června 2022 pouze jim.

Na 200 sportovců v 49 týmech se na šesti kurtech utkalo ve svých kategoriích a odehrálo se zde 107 atraktivních streetballových bitev dívek i chlapců. Že tato sportovní akce svým věhlasem sahá daleko za hranice Kolína potvrdila účast týmů z Prahy, Poděbrad, Brandýsa nad Labem, Benešova, Sadské, Kralup nad Vltavou či Mladé Boleslavi. A také fantazie dětí je krásná a nezná mezí, takže přítomní diváci mohli sledovat zápasy týmů s nejroztodivnějšími názvy (Bleskový míč BKB, Leprikoni, Tulení želvy, Kyselý okurky, Zmoklý káčátka a mnoho dalších...).

Fotogalerie ze streetballu

https://milosplacek.rajce.idnes.cz/Streetball_Cup_Kolin_2022/

https://eu.zonerama.com/Bckolinmladez/Album/8558521

Svou podporu významnému podniku vyjádřily i současné osobnosti Kolína, senátor Pavel Kárník, starosta Michael Kašpar a 1. místostarostka Iveta Mikšíková. Nejprve oslavu basketbalu zahájili a poté společně s prezidentem klubu BC Kolín Martinem Buřičem a generálním manažerem Miroslavem Sodomou  předali ceny těm nejlepším. Jak praví dávné sportovní rčení, vítězům patří sláva, poraženým čest, a za rok se určitě zase všichni sejdeme na dalším pokračování v ještě hojnějším počtu.   

Už se stalo v posledních letech tradicí, že součástí streetbalového klání byl také Dětský den. Zhruba tisícovka dětí se tak mohla vyřádit na mnoha atrakcích, které pro ně pořadatelé z BC Kolín připravili. V akci byly skákací hrady, gumová lezecká stěna, gumové basketbalové hřiště, trampolína, malování na obličej, lovení ryb, stánek Městské policie Kolín nebo třeba jízda zručnosti na motokáře. Kdo splnil stanovené úkoly, získával zvláštní basketbalovou měnu „streetík“, za kterou si mohl ve stánku s cenami vybrat, co se mu líbilo. Ani velké vedro děti od nejmenších až po ty už téměř odrostlé neodradilo a všechna tato lákadla byla v neustálé permanenci. Jubilejní 20. ročník Streetball cupu byl povedený. Kdo se aktivně zúčastnil to ví, a kdo prohloupil bude mít možnost to v červnu příštího roku napravit.